GOODGAME - online hry zdarma

Goodgame Café návod

Úvod do hry

Vítej v Tvé nové kavárně! Jsi nejen jejím šéfem, ale i kuchařem. K tvým úkolům tak patří i vaření pokrmů.

Jakmile do kavárny vstoupíš, provede tě krátký úvod prvními kroky ve hře. Stačí kliknout na červenou šipku a postupovat podle pokynů.

Kuchařská kniha

Jsou dvě možnosti, jak se dostat ke kuchařce. Buď přes symbol kuchařky vpravo dole v nabídce menu nebo kliknutím na prázdný a čistý sporák.

Pokud kuchařku spustíš přes její symbol, nalezneš v ní pouze přehled receptů. Jen pokud klikneš na prázdný a čistý sporák, můžeš uvařit jídla z kuchařky.

Najdeš tam nejen recepty, které máš k dispozici, ale i seznam přísad, které pro jednotlivá jídla potřebuješ. Přísady, které nejsou na skladě, jsou zobrazené šedě. Jídla můžeš začít vařit pouze v případě, že máš na skladě všechny přísady.

Jak získám přísady?

Obchod s přísadami otevřeš kliknutím na nákupní košík v menu dole vpravo. Tam můžeš koupit všechny přísady, které potřebuješ. Své přísady můžeš kliknutím na kasu opět prodat, pokud například potřebuješ místo pro nákup dalších přísad.

Symbol ledničky a číslo u něj ti ukáže, kolik dané přísady máš ještě na skladě.

Pozor: Ne vždy jsou všechny přísady dostupné! Proto je dobré nakoupit některé přísady do zásoby. Přísady, které se odblokovaly v levelu 0 a 1, jsou ale dostupné vždy.

Jak mohu svoji kavárnu vyzdobit?

Svoji kavárnu můžeš přestavovat a také nakupovat nový nábytek, když vybereš menu „Přestavět“. V tomto menu jsou k dispozici tři kategorie:
1. Upravit
2. Spotřebiče
3. Rozšíření

Když toto menu aktivuješ, zamrzne tvá celá kavárna. To znamená, že všichni hosté, číšníci i ty zmizíte z kavárny, aby bylo místo na přesouvání a rozmisťování tvých předmětů.
Pokud chceš koupit nový nábytek, jako např. židli nebo sporák, klikni na něj myší a přesuň ho do své kavárny. Stejným způsobem můžeš nábytek a ostatní předměty uskladnit nebo prodat. Jednoduše ho naber myší a přesuň do spodní lišty menu přestavby.

Poté se u předmětů, které máš na skladě, v malém červeném kolečku vpravo dole objeví jejich počet. Pokud chceš předmět prodat, stačí ho jednoduše přesunout na kasu v menu vpravo nahoře.

Pokud chceš svoji kavárnu rozšířit, je to možné také zde.Klikni na třetí menu kategorii „Rozšíření“ a vyber další dostupné rozšíření kliknutím na symbol pro nákup.

Aby ses dostal zpátky do normálního provozu kavárny, klikni jednoduše na zelený symbol s háčkem a tvá kavárna se vrátí do klasického stavu.

Co mám dělat s hosty, kteří mají nad hlavou prázdnou skleničku?

To jsou žízniví hosté. Ty můžeš poslat k Frosty, přístroji na studené nápoje, který můžeš umístit ve své kavárně. Kup si Frosty a postav ho někam ve své kavárně. Klikni na přístroj a namíchej nápoj podle svého výběru z knihy receptů. Když je Frosty plný, můžeš kliknout na žíznivé hosty, kteří přijdou do tvé kavárny. Když klikneš na žíznivého hosta, vezme si sám jeden nápoj z přístroje. Za to dostaneš kavárenské dolary, XP a/nebo lepší umístění v žebříčku. Poté host opět odejde. Pokud na žíznivého hosta neklikneš, sedne si jako ostatní hosté ke stolu a bude obsloužen číšníky.

  • Goodgame Studios

    Goodgame Studios je nejrychleji rostoucí herní společnost v Evropě a jedním z nejúspěšnějších podniků v Německu. S více než 650 zaměstnanci vyvíjí inovativní on-line hry, které hraje více než 177 mil. hráčů v téměř 200 zemích na celém světě.